3 sposoby na to, by osiągnąć satysfakcję z pracy

Autorem artykułu jest Anita Klaus
 
Praca jest nieunikniona. Dzięki niej regularnie płacisz rachunki i realizujesz swoje marzenia. Czasami jednak wydaje się, że zabiera Ci ona zbyt wiele energii i koniec końców czujesz się zwyczajnie zmęczony, sfrustrowany i niespełniony.
 
Czy jest możliwe, by ten stan odmienić i pokochać zajęcie, które wykonujesz? Tak naprawdę istnieje wiele sposobów na to, by podnieść satysfakcję z pracy, a wśród nich te trzy podstawowe. Wystarczy je wypróbować i pozostawić stres i frustracje daleko za sobą. I wcale nie musisz przechodzić w tym celu profesjonalnego szkolenia.
 
1. Po pierwsze, ogarnij się!
 
Jedną z bardziej namacalnych rzeczy, jakie możesz zrobić, by uprościć sobie życie - jest dobre zorganizowanie. Osiąganie satysfakcji z pracy jest ściśle skorelowane z wydajnym wykonywaniem obowiązków. A najlepszym sposobem ku temu jest robienie sobie pod koniec każdego dnia listy z zadaniami do wykonania na dzień następny. Poszczególne punkty powinny być uszeregowane w kolejności od najbardziej do najmniej istotnego. Tym samym, siadając rano przed komputerem (i przy czystym biurku!), będziesz wiedział, co koniecznie musisz danego dnia zrobić. A w trakcie dnia nie zapomnij odhaczać wykonanych zadań!

 
2. Popraw relacje ze współpracownikami.
 
Jeśli pracujesz z ludźmi o trudnym charakterze, z pewnością myślisz o swojej pracy jak o drodze przez mękę. Można jednak próbować przezwyciężyć ten stan. Spróbuj bardziej poznać swoich współpracowników, zaproś ich na wspólny lunch, podziel się dobrym żartem, spytaj, jak minął weekend, jak się mają dzieci albo dowiedz się, jakie mają hobby. Zdrowe relacje z ludźmi z biura na pewno sprawią, że dzień spędzony w pracy będzie cię cieszyć, a późniejsze rozwiązywanie konfliktów w zespole będzie zdecydowanie łatwiejsze.
 
3. Weź urlop - w końcu naprawdę na niego zasługujesz.
 
Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest odmawianie sobie wolnego i myślenie, że wszystkiemu zdołasz podołać bez chwili wytchnienia. To ogromny błąd - od czasu do czasu każdy powinien wziąć kilka dni wolnego. Jeżeli pracujesz cały dzień przed komputerem, nie tylko jesteś uziemiony przez co najmniej 8 godzin dziennie, ale także mocno nadwyrężasz swój wzrok. Dodatkowo powinieneś więc także odwracać oczy od komputera - co 15 minut na minutę - żeby uniknąć problemów ze wzrokiem. Warto również co godzinę wstać i pochodzić po pokoju lub zrobić kilka przysiadów - to poprawia krążenie, niweluje senność i polepsza naszą wydajność.
 
Wprowadzenie tych trzech punktów w życie z pewnością polepszy twoje samopoczucie i sprawi, że rano wstawać będziesz ze zdecydowanie większym entuzjazmem. A to już prosta droga do tego, by codzienna praca, nawet ta najbardziej monotonna, naprawdę przynosiła ci coraz więcej satysfakcji.
_ _ _ _ _
 
Artykuł polecany przez: szkolenia dla firm

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij