Gotowe szablony CV

Autorką artykułu jest: Natalia Gryska

CV - Curriculum Vitae z łaciny przebieg życia jest typowym dokumentem, który reprezentuje nas u potencjalnego pracodawcy. Życiorys zawodowy, w którym to zamieszcza się wszelkie dane osobowe, przebieg pracy, umiejętności i zdolności. To właśnie CV, jego wygląd, forma, treść, świadczą o tym, czy zainteresujemy sobą przyszłego pracodawcę i czy ten zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną.
 
 
 
szblony cv
Jak dać się wyróżnić? Jak pokazać, że jesteśmy najlepsi? W jaki sposób poprzez jedną kartkę papieru udowodnić, iż to nas właśnie szukają? W Internecie wiele jest gotowych szablonów CV, z których wielu z nas korzysta. Czy takie jednak rozwiązanie ma sens? Czy warto brać wzory CV, wierząc, iż zainteresują one naszego potencjalnego pracodawcę? Z pewnością nie.
 
 
 
Oczywiście nie krytykujemy gotowych szablonów, które można wykorzystać, jako formę wysłania CV do danego zakładu pracy. Może nam taki szablon być pomocą, wskazówką, możemy na nim się opierać, ale w żadnym wypadku nie powinniśmy wykorzystywać takich gotowych szablonów, wypełniając je jedynie naszymi danymi. Jeżeli każdy tak właśnie by postąpił, gdzie byśmy się wyróżniali, jak moglibyśmy udowodnić, że jesteśmy dobrzy, kompetentni, rzetelni, że nam właśnie najbardziej zależy na tej pracy.

 
 
Gotowe szablony CV mogą być dla nas podpowiedzią, ale w żadnym wypadku gotowym wzorem, który powinien znaleźć się na biurku przyszłego przełożonego. Pisząc nasz życiorys, musimy wykazać się oryginalnością, precyzją i profesjonalizmem. Każdy najdrobniejszy nawet element, może przesądzić o tym, czy uda nam się zdobyć tą pracę i pokonać konkurencję, czy też nie. Powinniśmy więc sami stworzyć swoje własne CV, które wśród dziesiątek innych, okaże się być tym- najlepszym, tym, dzięki któremu zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i zyskamy pracę, która jest naszym największym marzeniem.
 
 
 
Z całą pewnością gotowe szablony CV, które umieszczone są w Internecie, nie są sposobem, by pokazać się pracodawcy. Korzystajmy z nich, zwracajmy na nie uwagę, starajmy się wyciągnąć z nich wnioski, przy napisaniu profesjonalnego CV, ale w żadnym wypadku, nie bierzmy gotowych wzorów, których w ręku przyszłego pracodawcy, będzie, co nie miara…
 


Poznaj fakty i mity na temat CV, rozmowy rekrutacyjnej i źródeł ofert oraz zdobądź cenny certyfikat » Jak zdobyć pracę
 

3 komentarze:

netcarsa pisze...

Nie widze nic złego w posyłaniu CV napisanego na podstawie wzoru dostępnego w sieci. Pracodawcę przede wszystkim interesuje Twoje doświadczenie i kompetencje, a nie format nadesłanego CV. Zgodzę się, że oryginalne i atrakcyjne CV warto wysłać jeżeli staramy się o prace na stanowisku, gdzie liczy się kreatywność, np: grafik, artysta, specjalista ds. reklamy czy marketingu. Ale z drugiej strony nawet w tych przypadkach można posłać zwykłe CV a swym talentem pochwalić się w dołączonym do niego portfolio. Także śmiało można podesłać CV z szablonu, bo bardziej liczy się treść a nie forma.

Anonimowy pisze...

Nie do końca się zgodzę. Tak, wiadomo, że najbardziej wygląd CV się liczy, gdy chodzi o pracę grafika itp. Jednakże CV wysyłane także do "Zwykłej" pracy powinno być oryginalne i przyciągać wzrok. Dlaczego? Bo pracodawcy, mając kilkaset CV na jedno stanowisko, nie są w stanie przeczytać wszystkich! Co z tego, że masz doświadczenie i jesteś osobą idealną na dane stanowisko, skoro pracodawca nie przeczyta nawet Twoje CV i nie dowie się, jak bardzo jesteś dobry? Atrakcyjne i ciekawe wizualnie CV sprawi, że będziemy w garstce tych osób, których CV zostanie zauważone i przeczytane. Dlatego polecam stronę http://cvwzor.com/
Mnóstwo interesujących, atrakcyjnych wzorów do wyboru.

Iwona pisze...

Zgodzę się z Anonimowym. Atrakcyjny wygląd CV to podstawa i nie powinniśmy o tym zapominać, jeśli chcemy, żeby potencjalny pracodawca w ogóle nas zauważył... w necie jest wiele aplikacji, które umożliwiają korzystanie z fajnych szablonów CV, na przykład rezumey, fajnecv i inne, ja ostatnio natrafiłam na InterviewMe - używał ktoś może? Zastanawiam się czy warto.


Udostępnij:

Tweetnij