Praca na etat czy freelancing?

Autorem artykułu jest Klaudia Maria Kubiak

Poszukujesz pracy? A może chcesz zmienić dotychczasową na lepszą? Zawsze są przecież korzystniejsze opcje! Zapoznaj się z tym, co przedstawia przed Tobą freelancing - sprawdź jak wiele możesz zyskać, a co najważniejsze, jak szybko i bez inwestycji, możesz zostać szefem sam dla siebie! Nie zwlekaj, wyciągnij rękę po lepszą pracę.
 

Freelancer to dla wielu słowo całkiem obce. Szczególnie dla starszych osób, bardziej jasnym pojęciem będzie „wolny zawód”. Jak sama nazwa wskazuje, osoba wykonująca wolny zawód, czy też inaczej, będąca freelancerem, jest w pełni wolna. Pracuje według samodzielnie wyznaczonych reguł, za tyle pieniędzy ile chce i w jaki tylko chce sposób.
 

Plusów takiej pracy jest wiele, minusów znacznie mniej – co więcej, praca ta jest korzystniejsza niż praca na etat pod wieloma względami. Jeśli tylko jesteś osobą inteligentną i myślącą, która nie chce wciąż wysłuchiwać rozkazów innych, a mniemam, że tak jest, skoro już zainteresował Cię ten artykuł, z pewnością stwierdzisz, że freelancing nie tylko jest absolutnie nieporównywalnie lepszy, ale przede wszystkim, że jest dla Ciebie.


freelancer
Zacznijmy od praktycznej odpowiedzi na pytanie kim jest freelancer. Freelancerem może być teoretycznie każdy, kto może działać na własną rękę, tyle, że w przypadku sprzątania czy napraw będzie to nieco skomplikowane, choć nadal możliwe. Możesz sprzątać „na zlecenie” wówczas, spełnisz definicję freelancera. Z zasady wolny strzelec nie ma etatu, więc taki przykład świetnie to ilustruje. Podobnym fachem będzie chociażby przedstawiciel handlowy – który niejako sprzedaje na zlecenie dany produkt, ten jednak zwykle posiada etat lub przynajmniej jego namiastkę.
 

Z tych wszystkich względów, a także uwarunkowań polskiego prawa, zobowiązującego do pewnych zapisów i umów, w przypadku niektórych zawodów, najczęściej jako freelancerzy, pracują : grafik, copywriter, fotograf, webmaster i wiele innych, podobnych fachów. Warto też zaznaczyć, że rzeczywiście zawody artystyczne lub te związane z marketingiem mają największą szansę na powodzenie w przypadku wolnych strzelców. Nie brak jednak także freelancerów dziennikarzy czy architektów. Na podobnych zasadach działają osoby, zajmujące się chociażby ozdobą sal, kościołów, różnych miejsc, na szczególne okazje na zlecenie – te jednak zwykle zakładają firmę, a nie pracują na zlecenie ( w formie prawnej, czyli umowę zlecenie).
_ _ _ _ _

 
Zainteresowała Cię praca jako freelancer? Dowiedz się co zyskujesz pracując w taki sposób na moim blogu - serdecznie zapraszam!

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij