Jak napisać CV, które wyróżni się na tle pozostałych kandydatów?


Autorem artykułu jest przykłady CV

Czy wiesz, że ponad 90% życiorysów jest źle napisana? Dlatego tak trudno zdobyć pracę ponieważ w życiorysach jest masa różnych błędów od drobnych do naprawdę ogromnych. Dowiedz się co należy zrobić aby napisać profesjonalne curriculum vitae już teraz.

Curriculum Vitae to po prostu podsumowanie Twojej zawodowej oraz edukacyjnej ścieżki. Można powiedzieć, że to prosta sprawa wpisać kilka dat i informacji co, gdzie i kiedy. Jednak to co z pozoru wydaje się proste wcale takie nie jest i z pewnością niejedna osoba przekonała się o tym, że napisać to nie problem ale jak napisać to już problem. Aby napisać taki dokument musisz poznać zasady pisania życiorysu a jest ich dużo dlatego im więcej ich poznasz i zastosujesz tym bardziej zwiększysz swoje szanse, aby przekonać pracodawcę, że to Ciebie powinien wybrać.

1. Dane kontaktowe
Tutaj musisz umieścić swoje:
  • Imię i nazwisko,
  • adres,
  • numer telefonu (wpisz nr tel. komórkowego),
  • adres e-mailowy,
  • datę urodzenia.

2. Wykształcenie
Tutaj zasada jest bardzo prosta: piszemy chronologicznie zaczynając od ostatniego zdobytego wykształcenia a kończymy na szkole średniej. Pomiń pisanie przedszkola, szkoły podstawowej, czy gimnazjum.
Wpis zacznij od lewej strony od daty: od - do lub od – obecnie, np.:
2004 – obecnie Uniwersytet Jagielloński
2001 – 2004 Uniwersytet Jagielloński

3. Doświadczenie zawodowe
To miejsce jest najistotniejsze dla Twojego pracodawcy i w pierwszej kolejności będzie szczegółowo przyglądał się jakie piastowałeś stanowisko, jakie masz doświadczenie, wiedzę, jaki był zakres twoich obowiązków, jak długo pracowałeś oraz gdzie pracowałeś. Tutaj odpuść sobie fantazjowanie, skup się na konkretach, dobitnych faktach, na tym co powoduje twoją przewagę na tle innych konkurentów.

4. Kursy i szkolenia
Jeżeli przebyłeś kursy, podczas których nabyłeś wiedzę i umiejętności przydatne dla potencjalnego pracodawcy, opisz je w tym miejscu. Uwzględnij tutaj nazwę instytucji, która je przeprowadziła, rok
a także nazwę szkolenia, kursu. Pamiętaj również, żeby pochwalić się w tej kolumnie kategorią prawa jazdy oczywiście jeśli je masz. Zasada pisania jest taka sama jak powyżej czyli chronologicznie tzn. od ostatniego kursu, szkolenia jakie odbyłeś do pierwszego.

5. Dodatkowe umiejętności
W pierwszej kolejności sprawdź wymagania na stanowisko, o które się ubiegasz i umieść wszystkie umiejętności jakie posiadasz. Tutaj wpisz swoje umiejętności twarde oraz miękkie. Możesz wpisać również swoje zainteresowania i hobby ale pamiętaj aby wpisać precyzyjnie a nie ogólnie tzn. nie pisz sport tylko wpisz siatkówka, tenis ziemny, piłka nożna.

6. Klauzula
Ostatnią bardzo ważną rzeczą jest umieszczenie na samym dole w stopce klauzuli o ochronie danych osobowych. Pamiętaj, że pracodawca bez tej klauzuli może nie brać twojej kandydatury pod uwagę. Jest to bardzo często spotykane w dużych korporacjach gdzie zasady i standardy są bardzo restrykcyjnie przestrzegane.
_ _ _ _ _

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

zawód przyszłości pisze...

doobry tekst, choć trochę krótki...
czytałbym dalej...


Udostępnij:

Tweetnij