Rozmiar fontów dla czytelnego CV

Autorem artykułu jest Szymon Kubański


Coraz większa konkurencja na rynku pracy, powoduje że aby znaleźć wymarzoną pracę trzeba przygotować plan działania, który zagwarantuje Tobie sukces. Niezbędnym elementem jest właściwie napisane Curriculum Vitae.


cv
Przygotowując swoje podanie do pracy musisz wiedzieć, że rekruter poświęci w pierwszym etapie swojej pracy – początkowo nie więcej niż 30 sekund, żeby sprawdzić czy spełniasz podstawowe wymagania stawiane przez pracodawcę.


Niejednokrotnie właściwy rozmiar czcionki CV jest w stanie w pewnym stopniu zwiększyć nasze szanse, żeby przejść do drugiego etapu "batalii" jakim jest rozmowa kwalifikacyjna.


Musisz być świadomy, że wielu pracodawców ma ten sam problem – potrzebuje okularów do czytania. Używając fontów łatwiejszych do odczytania możesz sprawić, że przyszły pracodawca nie będzie miał problemów z odczytaniem najważniejszych informacji : Twój numer telefonu, Twój adres e-mail, w końcu najważniejsze Twoje Imię i Nazwisko.


  • Pisząc nagłówki możesz skorzystać z rozmiaru 14 punktów.
  • Ciągły tekst piszemy najczęściej używając 12 punktów.
  • Nie używaj zbyt małej wielkości fontów np. 8,9 punktów ponieważ sprawisz, że Twoje CV będzie nieczytelne.


Pamiętaj, że teraz większość Curriculum Vitae jest czytane na ekranie komputera dlatego oprócz właściwego rozmiaru czcionki nie zapomnij też wybrać krój czcionki, który jest widoczny i czytelny np. Verdana


Chociaż Times New Roman to chyba najbardziej oklepany krój czcionki wiedz, że istnieją też inne może mniej znane, ale równie skuteczne. Przykładem może być ARIAL - czcionka, która łatwo wpada w oko ze względu na szersze litery, proporcjonalność i brak ozdobników w postaci szeryfów czyli końcówki znaków są proste.
_ _ _ _ _

Szymon Kubański

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

careego.pl pisze...

Podczas tworzenia CV należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej czcionki - zamieszczam powyżej adres strony z przydatnym artykułem, co wyróżnia najciekawsze CV?


Udostępnij:

Tweetnij